برگزاری کنفرانس «نقش جوانان مسلمان در رهبری» در غنا

  • کد خبر: 1509
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه انجمن آل یاسین غنا همزمان با بزرگداشت میلادالنبی(ص) و هفته وحدت، اقدام به برگزاری کنفرانس "نقش جوانان مسلمان در رهبری" در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) آکرا كرد.


انجمن آل یاسین غنا همزمان با بزرگداشت میلادالنبی(ص) و هفته وحدت، اقدام به برگزاری کنفرانس "نقش جوانان مسلمان در رهبری" در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) آکرا كرد.

این کنفرانس با حضور و سخنرانی علمایی همچون شیخ محمد طوسی، الجاجی عبدالمنان، رییس مؤسسه موتلفین مسلمان غنا، شیخ سلیمان نادی و شیخ محمد اول، از دفتر امام کل مسلمانان غنا، برگزار شد.

شیخ سلیمان نادی، عالم شیعی غنا در سخنرانی خود در این كنفرانس با اشاره به فضای سیاسی اسلام بعد از رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، به نقش بارز آن حضرت در تأسیس دین اسلام در تمام دوران زندگی خویش پرداخت.

وی گفت: پیامبر اکرم(ص) در طول 23 سال رسالت الهی خود، روشنایی حقیقی را به زندگی بشری ارزانی داشت؛ هرچند دشمنان اسلام در جفا و عداوت و بی‌رحمی در خصوص اهل بیت پیامبر(ص) از پا ننشستند و البته اهل تسنن نیز بی‌تردید حقیقت را یافته و پیرو واقعی رسالت النبی(ص) خواهند بود.

شیخ محمد اول، از شیعیان فعال غنا هم درباره شرایط فعلی جهان اسلام و اقدام نابخردانه اخیر ترامپ در خصوص انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس سخنرانی کرد. وی گفت: اینکه ترامپ بیت‌المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اسرائیل نامیده، گویای از بین رفتن هویت جهان مسلمان عرب و سلب قدرت از آنان است. این درسی است برای کسانی که به جای وحدت سعی در گسترش تفرقه در میان مسلمانان دارند؛ چرا که تلاش می‌کنند آمریکا و رژیم صهیونیستی را از خود راضی نگهداشته از آنها منتفع امیال دنیوی شوند.

وی ادامه داد: این چه شرمی است که دنیای عرب را فرا می‌گیرد؟ آنها باید بدانند که فلسطین هرگز در بند چنین اعراب بی‌هویتی گرفتار نخواهد شد. حاکمان ناشایست منطقه عربی باید این حقیقت را آویزه گوش خود کنند که نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی هرگز به نفع آنها قدم برنخواهند داشت. ترامپ با این بی‌سیاستی خود، مرگ را بوسیده است. نمی‌توان هم با ترامپ بود و هم دم از وحدت با مسلمین جهان زد. به خصوص در شرایطی که فلسطین در برابر نقشه همان‌ها قرار دارد.

شیخ محمد اول افزود: در سوریه دیدیم که چگونه عربستان سعودی با آمریکا در جنگ با مسلمانان و اسد همراه شد. عربستانی که علیه جمهوری اسلامی ایران با آمریکا و اسرائیل غاصب همدست شد. در همین زمان عربستان در برابر یمن و قطر ایستاد و دشمنی كرد. به راستی بدانیم بین حاکمیت عربستان و آمریکا همکاری و مشارکت بسیاری برقرار است.

وی در پایان گفت: جهان اسلام باید هوشیاری حقیقی خود را به دور از همه اشتباهات و نقصان‌های گذشته به کار گرفته و پاسدار واقعی حرمت و کیان اسلام باشد. آری، مسلمانان جهان وقت بیداری فرارسیده است.