جهان نیازمند تعالیم و آموزه های قرآن کریم

  • کد خبر: 1587
  • منبع خبر: خبرگزاری رسمی حوزه

خلاصه آیت الله مدرسی گفت: جهان نیازمند تعالیم و آموزه های قرآن کریم است و به زودی روزی فرا می رسد که قرآن با علوم و معارف خود بر تمام جهان حکمفرما می شود.


گروه علما و دانشگاهیان مصری در جریان سفر خود به کشور عراق روز گذشته با آیت الله سید محمدتقی مدرسی از علمای کربلا دیدار کردند.

آیت الله مدرسی در این دیدار تاکید کرد اسلام باید آغوش خود را به روی تمام جهان باز کند و ما مسلمانان نیز باید در کشورهای خود بر مشترکات میان طوایف و مذاهب مانند ایمان به خداوند و پیامبر و کتاب قرآن و نماز رو به یک قبله متمرکز شویم.

ایشان در ادامه از مردم مصر و محبت عمیق آنها نسبت به پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان و تمسک به قرآن کریم تجلیل کرد و افزود: جهان نیازمند تعالیم و آموزه های قرآن کریم است و به زودی روزی فرا می رسد که قرآن با علوم و معارف خود بر تمام جهان حکمفرما می شود.

این عالم شیعه در ادامه از نقش تاریخی مردم مصر در دونهضت امت عربی و اسلامی تجلیل کرد و افزود: الازهر شریف یکی از بال های رشد و ترقی ملا مصر است و بال دیگر آن نیز ارتش ملی است.

در ادامه این دیدار، گروه مصری از جایگاه ویژه مرجعیت شیعه و نقش آن در اتحاد امت اسلام و حمایت از امت در برابر خطرها تاکید کردند.