تشیع در نیجریه، از برکات انقلاب اسلامی ایران

  • کد خبر: 1598
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه یکی از فعالان شیعه نیجریه از گرایش 20 میلیون تن از شهروندان این کشور به تشیع به عنوان یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران یاد کرد.


شیخ ابوبکر صلاتی از فعالان شیعه نیجریه ای در عرصه فرهنگی و سیاسی، شب گذشته در نشست بصیرتی دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان قم برگزار شد، با گرامیداشت دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی از منظر حضرت امام این است که تنها محدود به ایران نماند.

وی افزود: بر مبنای حضرت امام انقلاب اسلامی باید به کشورهای دیگر صادر شود از این رو فرمودند که انقلاب انفجار نور بود، ممکن است کسی که در داخل ایران حضور دارد متوجه نباشد که این انقلاب اسلامی چه تأثیری بر کشورهای دیگر داشته است.

شیخ صلاتی، انقلاب اسلامی را مانند دانه ای پربرکت تشبیه کرد و اظهار داشت: امام راحل این دانه را کاشت و به ثمر رساند و امروز کشورها از آثار آن بهره مند می شوند، درخت انقلاب و جبهه مقاومت با شهادت شهیدان آبیاری و با تحمل سختی ها حراست شده است.

وی ادامه داد: یکی از کشورهایی که از انقلاب اسلامی تأثیر گرفته نیجریه است، ثمره مجاهدت ها و دادن شهید و تحمل سختی ها در کشورها دیگر جواب داده است، قبل از انقلاب اسلامی در نیجریه چیزی به نام شیعه وجود نداشت اما بعد از انقلاب مبلغان و کتاب ها سبب آشنایی مردم این کشور با مکتب اهل بیت(ع) شدند.

این فعال فرهنگی و سیاسی نیجریه ای با بیان این که در این کشور حدود 15 تا 20 میلیون شیعه وجود دارد، ابراز داشت: به برکت همین انقلاب مردم در نیجریه شیعه شدند و مراسم های گوناگون و مهمی مانند عاشورا و غدیر دارند.

وی عنوان کرد: حرکت شیعیان در نیجریه دشمنان اسلام و استکبار جهانی مانند انگلیس، عربستان و آمریکا را عصبانی کرد، دشمن تصور نمی کرد که نورانقلاب اسلامی کشورها را فرا بگیرد، عربستان در کشور نیجریه سرمایه گذاری بسیاری کرده تا این کشور سلفی شود اما با حرکت شیعیان نتوانستند از این رو چون ترس دارند به شیخ زکزاکی حمله کردند.

شیخ صلاتی خاطرنشان کرد: عربستان در نیجریه نفوذ می کند و پول های بسیاری می دهد تا به شیعیان حمله کرده و مردم را از اسلام ناب دور نگه دارد؛ شیعیان بدون هیچ مزاحمتی در حال عزاداری در حسینیه ای بودند که ارتش حمله کرد و رهبر شیعیان نیجریه را مورد آزار قرار داد و فرزندان ایشان را به شهادت رساند.

وی اضافه کرد: دولت نیجریه می گوید که شیخ زکزاکی را آزاد نمی کند چون امنیت اجتماعی را بر هم می زند، طبق قانون نیجریه دولت آن نباید طرفدار یا مخالف دینی باشد و هرکس با هر دینی می تواند فعالیت کند به شرطی که با دولت کاری نداشته باشد؛ الحمدلله با وجود فشارهای بسیار شیعیان به مسیر خود ادامه می دهند.