منع ورود ورود شیعیان به مسجد السیده زینب(س) در قاهره

  • کد خبر: 1636
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه یکی از اعضای ارشد وزارت اوقاف مصر از ممنوعیت ورود شیعیان این کشور به مسجد السیده زینب (س) در قاهره خبر داد.


شیخ جابر طایع رئیس بخش دینی وزارت اوقاف مصر ورود شیعیان را به مسجد سیده زینب (س) ممنوع اعلام کرد.

وی در یک نشست خبری اظهار داشت که بر اساس آیین نامه وزارت اوقاف مصر ورود شیعیان به ضریح سیده زینب (س) در قاهره ممنوع اعلام شده است.

شیخ جابر طایع هدف از این اقدام را حفظ امنیت اماکن مذهبی و جلوگیری از برگزاری مراسم جشن عنوان کرد.

وی خاطرنشان ساخت: هر سال تعداد زیادی از شیعیان و دوستداران اهل بیت (ع) در قاهره جمع می شوند و وزارت اوقاف با آیین نامه هایی به دنبال حفظ امنیت مردم است.

این عالم مصری افزود: وزارت اوقاف مراسم جشن میلاد حضرت زینب (س) را جشن خواهد گرفت و جمع کثیری از مردم نیز در این مراسم شرکت می کنند.

عضو ارشد وزارت اوقاف مصر ادامه داد: درب مسجد حضرت زینب (س) فقط در هنگام برگزاری نماز باز است و پس از آن این مسجد بسته خواهد شد.

گفتنی است هزاران نفر از محبان اهل بیت(ع) در جشن ولادت حضرت زینب(س) حضور پیدا می کنند.

در این مراسم که در منطقه و مسجد سیدة زینب(س) در قاهره مصر برگزار می شود محبان اهل بیت(ع) از شرکت کنندگان پذیرایی کرده و این شب را با جشن، اذکار و تواشیح به صبح می رسانند.

مقام حضرت زینب(س) در محله السیده زینب در محله‎های منطقه جنوبی قاهره یکی از مکان‌هایی است که به‌ عنوان مدفن حضرت زینب(س) مطرح شده است.

بر اساس نظریه مشهور مدفن حضرت زینب کبری(س) در شام و در جنوب شهر دمشق است اما برخی از مورخین مقبره زینب(س) را در مصر دانسته‌اند که اکنون این محل در منطقه سیدة الزینب قاهره با عنوان مقام السیدة زینب مشهور است.