فتوای آیت الله سیستانی سبب نجات آفریقا از خطر داعش

  • کد خبر: 1670
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه محمد شمس الدین حیدر ریس جمعیت اهل بیت (ع) در غرب آفریقا فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی را عامل نجات آفریقا از خطر داعش توصیف کرد.


محمد شمس الدین حیدر رئیس جمعیت اهل بیت (ع) غرب آفریقا در حاشیه چهاردهمین جشنواره بین المللی بهار شهادت که در کربلا در حال برگزاری است نقش فتوای آیت الله سیستانی را در شکست گروه تروریستی داعش پررنگ خواند.

وی گفت: جشنواره بهار شهادت که با عنوان «با حسین(ع) انقلاب کردیم و با فتوا به پیروزی رسیدیم» موفق شده که به اهداف خود دست یابد.

محمد شمس الدین حیدر افزود: در این جشنواره شاهد حضور نمایندگان ادیان و طوایف از کشورهای مختلف جهان بودیم که در حرم امام انسانیت و سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) گردهم آمده بودند.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در این جشنواره به بررسی فتوای مبارک آیت الله سیستانی و تاثیر و اهمیت آن در جهان و انعکاس این فتوا برتحقق امنیت و همزیستی مسالمت آمیز میان جهانیان پرداختند.

رئیس جمعیت اهل بیت (ع) غرب آفریقا تصریح کرد: فعالیت های این جشنواره پیایم به جهانیان مبنی بر این بود که مذهب اهل بیت (ع) مذهب تسامح و محبت است و دست خود را به روی همه جهانیان دراز می کند.

وی ادامه داد: مذهب تشیع هیچ تفاوتی میان پیروان ادیان و مذاهب مختلف و رنگ و نژاد قائل نیست و با همگان بر اساس توصیه های امیرمومنان علی (ع) تعامل می کند.

محمد شمس الدین حیدر به بررسی تاثیر فتوای جهاد کفایی بر آفریقا پرداخت و گفت: اگر فتوای مرجعیت اعلای تقلید نبود داعش به آفریقا و سایر کشورهای جهان منتقل می شد.

وی خاطرنشان ساخت: پیروان ادیان و مذاهب مختلف کشورهای آفریقایی به این فتوا افتخار می کنند و ما در راستای مستندسازی آن برای نسل های آینده تلاش می کنیم.

وی هدف از این اقدام را آشنایی نسل های آینده با چگونگی نجات آفریقا و کشورهای جهان از لوث شرارت گروه تروریستی داعش توسط آیت الله سیستانی برشمرد.