رسانه‌های فتنه‌آفرین و ارائه چهره نادرست از شیعیان

  • کد خبر: 1674
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه ربیع الادریسی از فعالان صلح بین الملل از کشور مراکش نسبت به ارائه چهره غیرواقعی از شیعیان در رسانه های فتنه آفرین به شدت انتقاد کرد.


ربیع الادریسی از فعالان صلح بین الملل که در جشنواره بین المللی «بهار شهادت» در شهر مقدس کربلا مشارکت کرده بود، از برخی رسانه ها به دلیل ارائه چهره غیرواقعی از تشیع به شدت انتقاد کرد.

وی گفت: برخی رسانه های به صورت مغرضانه به انتشار مسائل بی پایه و اساس علیه شیعیان می پردازند و بر این اساس تصور نادرستی از تشیع در ذهن بسیاری از ملت ها ایجاد شده است.

این فعال مراکشی افزود: با سفر به کربلا و زیارت حرم امام حسین(ع) به اثبات رسید که این امام متعلق به همه جهانیان است و پیروان ادیان و مذاهب مختلف از سراسر جهان به این شهر می آیند.

وی تصریح کرد: همگان در کربلا بدون توجه به دین و قومیت، نگاه برادرانه ای به هم دارند که مطئنا این فرهنگ زاییده یک لحظه نیست بلکه از مبانی حسینی نشأت می گیرد که در دل و جان ها نفوذ کرده است.

الادریسی از جشنواره بهار شهادت به عنوان پیام محبت و صلح و مبارزه با طایفه گری یاد کرد و اظهار داشت: در این جشنواره فهمیدم هیچ نزاع طایفه ای در عراق وجود ندارد. این جشنواره به من این فرصت را داد که با پیروان قومیت ها و ادیان از آفریقا و یهود و بودایی و مسیحی آشنا شوم.

وی تأکید کرد: هنگامی که به این جشنواره دعوت شدم گمان می کردم به شیعیان اختصاص دارد اما پس از حضور در این جشنواره فهمیدم که یک جشنواره جهانی است و تنها به شیعیان تعلق ندارد.

این فعال مراکشی ادامه داد: من بر خلاف آنچه در رسانه هایی فتنه آفرین مشاهده کردم هیچ اختلافی بین مذاهب در این جشنواره ندیدم.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: ما باید نور امام حسین (ع) را کشف کرده و مبانی انسانی آن را به سراسر جهان صادر کنیم. این مساله به وسیله جشنواره متمدن و فرهنگی بهار شهادت و سایر جشنواره های مشابه امکان پذیر است و باید در این راه به کمک رسانه ای و معنوی و فرهنگی آن بپردازیم.