تدریس مذهب شیعه در الازهر

  • کد خبر: 1692
  • منبع خبر: خبرگزاری رسمی حوزه

خلاصه احمد طیب شیخ الازهر مصر و رییس شورای حکمای مسلمان: ما در الازهر مذهب شیعه را تدریس می‌کنیم و از این بابت هیچ مشکلی نداریم زیرا ماهمواره برای وحدت میان مسلمانان تلاش کردیم.


احمد طیب شیخ الازهر مصر و رییس شورای حکمای مسلمان با حضور در همایش سالانه مجلس اسلامی سنگاپور با عنوان «دین عامل وحدت» تاکید کرد که اسلام در طول تاریخ همواره نماد وحدت، رحمت و صلح و دوستی بوده است.

طیب در این همایش گفت: قرآن اختلاف اعتقادی، اندیشه‌ای و رفتاری را به رسمیت می‌شناسد زیرا این اختلاف‌ها سنت الهی است و تا روز قیامت نیز باقی می‌ماند. اسلام همچنین آزادی عقیده را به هر میزان که به دین نزدیک یا دور باشد، می‌پذیرد.

رییس شورای حکمای مسلمان گفت: اینکه از موضوع شیعه و سنّی به عنوان وسیله‌ای برای درگیری مذهبی سوء استفاده شود، در حقیقت ارتباطی به موضوع شیعه و سنی ندارد بلکه سوء استفاده از این دو مذهب و قرار دادن هر یک از آنان در برابر دیگری است تا با به راه انداختن جنگ منطقه را تجزیه کنند و این طرحی است که از سال‌های قبل با عنوان خاورمیانه جدید بارها شنیده شد.

احمد طیب خاطر نشان کرد: ما در الازهر مذهب شیعه را تدریس می‌کنیم و از این بابت هیچ مشکلی نداریم زیرا ما همواره برای وحدت میان مسلمانان تلاش کردیم. به سود امت اسلامی نیست که مسلمانان به فرقه‌هایی در حال رقابت و درگیری با یکدیگر تقسیم شوند.