نگرانی سازمان ملل در مورد مسلمانان کشور مالی

  • کد خبر: 1824
  • منبع خبر: خبرگزاری رسمی حوزه

خلاصه سازمان ملل متحد ONU نگرانی خود در مورد افزایش خشونت ها بر علیه مسلمانان مالی که از ابتدای سال جاری میلادی منجر به کشته شدن ۲۸۹ نفر شده را اعلام کرد.


به نقل از lemonde، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نگرانی عمیق خود را در مورد بالاگرفتن تنش های قومی – قبیله ای و حملات تروریستی بر علیه مسلمانان کشور مالی به ویژه ساکنان شهر مرزی موپتی واقع در شرق این کشور ابراز کرد.

سازمان ملل متحد در آخرین گزارش منتشر شده خود در تاریخ 17 ژوئیه 2018، نگرانی شدید خود را در مورد افزایش خشونت ها و حملات تروریستی در منطقه موپتی واقع در شرق این کشور را اعلام کرد طبق این گزارش از ابتدای سال جاری تعداد 30 حمله تروریستی در این منطقه به وقوع پیوسته کی طی آن دست کم حدود 289 غیر نظامی و بیش از 300 نیروی نظامی این کشورکشته شده اند که اکثریت غیر نظامیان را زنان و کودکان مسلمان تشکیل می دهند.

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد طی بیانیه ای اعلام کرد تیم تحقیقاتی این سازمان مستقر در شهر موپتی کشور مالی طی ماه های گذشته موج عظیمی از نگرانی و اضطراب را به ثبت رسانده که در صورت ادامه این حملات و خشونت ها، شاهد مهاجرت گسترده اهالی این منطقه به سایر مناطق و یا حتی کشورهای امن تر دیگر خواهیم بود که این امر به خودی خود موجب پدید آمدن مشکلاتی در آینده خواهد شد.