درخواست آیت الله العظمی صافی از عموم آزادی خواهان و مسلمانان

  • کد خبر: 2177
  • منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی

خلاصه حقير از عموم آزادي‌خواهان و مسلمانان به‌خصوص شيعيان درخواست دارم که در ايام پر فيض ماه مبارک نسبت به وجود مقدّس حضرت مولی الموحدين، بيش از گذشته اظهار ادب و اخلاص نموده و با ذکر فضائل و مناقب نوراني آن امام مظلوم و با تشکيل مجالس و همايش‌ها ، گوشه‌اي از برکات وجودي آن حضرت را براي جهانيان بازگو کنند.


حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت یکهزار و چهارصدمین سال شهادت حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع) پیامی صادر کردند که پیام معظم له بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه مبارک رمضان سال يک‌هزار و چهارصد و چهل قمري، يادآور حادثه‌اي بسيار ناگوار و تلخ در تاريخ عالم انسانيت و حيات بشري مي‌باشد .

درست، چهارده قرن از شهادت مظلومانه اولين موحد واقعي مکتب اسلام ، معلّم نمونه مدرسه الهيات قرآن، و وصيّ و جانشين بر حق حضرت رسول اکرم ، عدالت مجسّم ، يار مظلوم و خصم ستمگران، انيس و مونس و پدر يتيمان، صاحب ولايت مطلقه الهيه ، و باب مدينه علم نبوي و صاحب کرامات و فضائل مرتضوي ، حضرت اميرالمؤمنين علي بن ابيطالب ميگذرد.

جامعه اسلامی بلکه جهان بشريت و جهان علم و ادب ، چهارده قرن است که در سوگ فقدان و مصيبت غمبار آن امام عزيز ، عزادار و سوگوار است .

در اين چهارده قرن ، چه گذشت بر دوستان و شيعيان آن حضرت؟! چه ظلم‌ و ستم و بي‌عدالتي ‌ها که بر آنها روا داشتند ! هزاران انسان مظلوم و بي‌دفاع را به جرم شيعه علي  بودن شهيد نمودند و بسياري را شکنجه‌هاي سخت دادند و شمار زيادي از آنها را تبعيد کردند و بسياري از پدران و مادران را به واسطه شهادت فرزندانشان در راه ولايت داغدار کردند ؛ فَقُتِلَ مَن قُتِلَ وَ سُبِي مَن سُبِي وَ أقصِي مَن أقصِي

ماه مبارک رمضان امسال ، يادآور آن همه مصائب و مشکلات و بي‌عدالتي‌هاست .

حقير براي اينکه کوچکترين اداء وظيفه به ساحت مقدّس امامت و ولايت داشته باشم ، از عموم آزادي‌خواهان و مسلمانان به‌خصوص شيعيان درخواست دارم که در ايام پر فيض ماه مبارک به‌خصوص ايام و ليالي قدر و شب و روز شهادت حضرت مولی الموحدين امام المتقين اميرالمؤمنين عليه صلوات المصلين ، نسبت به وجود مقدّس آن حضرت، بيش از گذشته اظهار ادب و اخلاص نموده و با ذکر فضائل و مناقب نوراني آن امام مظلوم و با تشکيل مجالس و همايش‌ها ، گوشه‌اي از برکات وجودي آن حضرت را براي جهانيان بازگو کنند و همچنين شکوه و عظمت دسته‌هاي عزاداري علوي را بيشتر نموده و با شرکت در آن، عشق و محبّت خود را به اهل بيت عصمت و طهارت نشان داده و تسليت خود را به پيشگاه مقدّس يگانه دوران قطب عالم امکان امام زمان حضرت بقية الله الاعظم ارواح العالمين له الفداء و  عرضه بدارند و از خداوند متعال، فرج و ظهور موفور السرور آن حضرت را براي رفع ستم ستمگران و تشکيل حکومت واحد جهاني مهدوي مسئلت نمايند که إنَّهُم يَرَونَه بَعيداً وَ نَراهُ قَريباً .

لطف الله صافی

رمضان المبارک 1440 هـ.ق