بزرگداشت روز جهانی قدس در سنگال

  • کد خبر: 2185
  • منبع خبر: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا

خلاصه مراسم روز جهانی قدس در قالب یک نشست علمی در پایتخت سنگال برگزار شد.


مراسم روز جهانی قدس در قالب یک نشست علمی به همت ستاد دفاع از قدس و فلسطین در سنگال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در خانه مطبوعات شهر "داکار" پایتخت سنگال برگزار شد.

"سید شریف امبالو" رئیس ستاد حمایت از قدس و فلسطین در سخنانی در این مراسم به ارائه مختصری از تاریخ فلسطین و اهمیت پرداختن به شعار قدس پایتخت ابدی فلسطین پرداخت.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در سال 1979 میلادی در پیامی خطاب به مسلمانان جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و از آنها خواستند که با بزرگداشت این روز به دفاع از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین بپردازند.

امبالو در ادامه سخنان خود به تصمیم ترامپ برای اعلام معامله قرن در خصوص مساله فلسطین و نیز عمق اشفالگری رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین پرداخت.

او در پایان مشارکت مردم و دولتمردان سنگال در مراسم های روز جهانی قدس را موجب خوشحال خود دانست.

"عین الله قشقاوی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگال هم در این مراسم به ضرورت وحدت جهان اسلام برای دفاع از فلسطین پرداخت و گفت: امام خمینی(ره) بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای دفاع از فلسطین به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

"صفوت ابریغیث" سفیر فلسطین درسنگال، "سیالین سانسیز" سفیر کنیا در سنگال"، "دغومی علی" مشاور سفارت مغرب در سنگال، "سیدی غاسما" دبیرکل جمعیت حقوق بشری"امنیست"، "جیم درامی" مدیر پژوهشکده آفریقای سیاه، نمایندگان طریقت های صوفیه و حرکت های اسلامی و نیز هیئت های عالی رتبه حرکت فلاح و مجلس علمای اهل بیت در این مراسم حضور داشتند.

شایان ذکر است که در آخرین جمعه مبارک رمضان به مناسبت روز جهانی قدس، مراسم های بسیاری در دفاع از مردم فلسطین در نقاط مختلف جهان برگزار شد.