کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی بر اساس مکتب اهل بیت(ع) در نیجریه

  • کد خبر: 2311
  • منبع خبر: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا

خلاصه کارگاه آموزشی سه روزه «مهارت‌های زندگی» بر اساس مکتب اهل بیت(ع) به همت رایزنی فرهنگی ایران در نیجریه آغاز شد.


به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیجریه و با همکاری دو مؤسسه محلی مرکز اسلامی زیمار و مؤسسه دارالهدایة للتعلیم و التربیة، کارگاه آموزشی «مهارت‌های زندگی» بر اساس مکتب اهل البیت(ع) ویژه بانوان 30 شهریورماه آغاز شد.

سید «محمود عظیمی‌نصرآبادی»، رایزن فرهنگی کشورمان در نیجریه در سخنانی در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی، با اشاره به لزوم آشنایی با شیوه و سنت پیامبر اسلام(ع) و ائمه معصومین(ع) در زندگی و چگونگی تعامل با اطرافیان خود اظهار کرد: برای ما شیوه زندگی پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) الگو و نمونه کامل است و ما باید با استفاده از احادیث نورانی ائمه(ع) چگونگی و شیوه زندگی آنان را آموخته و سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی هدف از برگزاری این دوره را آشنایی هرچه بیشتر بانوان با وظایف خود  نسبت به همسر، والدین، فرزندان و یافتن مهارت‌های لازم برای پیاده کردن سبک زندگی ائمه معصومین(ع) در زندگی خود دانست.

بنابر اعلام این خبر، در این کارگاه آموزشی اساتید مدعو با استناد به آیات الهی و احادیث ائمه (ع) مهارت های مختلف زندگی را برای بانوان شرکت کننده تشریح می‌کنند.

برخی از مباحثی که در روز اول این دوره مطرح شد عبارتند از ویژگی‌های خانواده سالم، حقوق متقابل اعضای خانواده در مکتب اهل البیت(ع)، تأمین نیازهای روانی و سلامت روان از طریق ازدواج، مدیریت بانوان در امور خانواده، کارکرد جامعه پذیری، حکمت تفاوت در آفرینش‌های زن و مرد از دیدگاه ائمه اطهار(ع)، وظیفه مهم بانوان به عنوان مادر، عفاف و نقش آن در استمرار زندگی و مدیریت اقتصادی زنان.