المصطفی در کشور اوگاندا

  • کد خبر: 2327
  • منبع خبر: http://kampala.mfa.ir

خلاصه دانشگاه بین المللی المصطفی با داشتن ده ها شعبه در سراسر دنیا در سال 2011 از بخش آموزش عالی وزارت آموزش کشور اوگاندا، موفق به اخذ مجوز تاسیس کالج اسلامی المصطفی در این کشور گردید.


پس از تاسیس حوزه  علمیه اهل البیت علیهم السلام در دهه های آغازین انقلاب در کشور اوگاندا و در شهر جینجا، دانشگاه بین المللی المصطفی درسال 2010 مطالعات خود در کشور اوگاندا را به منظور گسترش آموزش عالی و تاسیس یک مرکز آموزش عالی برای جوانان به ویژه مسلمانان این کشور آغاز کرد.

 

کالج اسلامی المصطفی

دانشگاه بین المللی المصطفی با داشتن ده ها شعبه در سراسر دنیا در سال 2011 از بخش آموزش عالی وزارت آموزش کشور اوگاندا، موفق به اخذ مجوز تاسیس کالج اسلامی المصطفی در این کشور گردید و با پذیرش جمعی از پسران کار خود را در کامپالا پایتخت این کشورآغاز نمود. تاکنون بیش از 70 نفر در سه رشته تحصیلی دروس این کالج را فراگرفته اند.

 

رشته های تحصیلی

درحال حاضر سه رشته دراین کالج دایرمی باشد که عبارتند از:

علوم قرآن و حدیث

مدیریت آموزشی

مدیریت تجارت

نخستین گروه در رشته مدیریت تجاری و دوره دوم این کالج در رشته علوم قرآن و حدیث و دوره سوم در دورشته مدیریت تجاری و مدیريت آموزشی مشغول به تحصیل می باشند، لکن در کنار همه رشته های تحصیلی واحدهای درسی مطالعات اسلامی نیز تدریس می شود. در پایان سال تحصیلی 2013-2014 نخستین گروه در رشته مدیریت تجاری در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل خواهند شد.

 

دانشجویان:

در حال حاضر بیش از 70 نفر دانشجو از مناطق مختلف این کشور در کالج اسلامی المصطفی مشغول  به تحصیل هستند که از سال 2011 تاکنون سه دوره دروس این کالج را فراگرفته و تاکنون این فعالیت آموزش عالی تنها در بخش پسران بوده و در سال تحصیلی 2014-2015 نیز جمعی از دختران کشور اوگاندا به این جمع افزوده خواهند شد.

 

کارکنان و اساتید

کارکنان و اساتید این کالج را جمعی از نخبگان اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های شناخته شده این کشور و جمعی از فارغ التحصیلان فرهیخته المصطفی از ایران و حوزه علمیه اهل البیت علیهم السلام تشکیل می دهند.

 

مدیریت کالج

کالج اسلامی المصطفی اگرچه یکی از شعب دانشگاه بین المللی المصطفی در ایران می باشد، لکن توسط هیئت امنا و با تلفیقی از اساتید و شخصیت های برجسته کشور ایران و اوگاندا اداره می شود.

 

نشریه البیان

یک نشریه دوهفته نامه شامل مقالات آموزشی اساتید و اخبار که با نام البیان از سوی کالج منتشر می شود.