سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، تنها راه سعادت

  • کد خبر: 2342
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه شیخ مزمل در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در اوگاندا گفت: تمسک به سیره پیامبر اکرم(ص) و مکتب انسان‌ساز اهل بیت(ع)، تنها راه سعادت دنیا و آخرت است.


به مناسبت بیست و هشت صفر رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) مراسم متعدد عزاداری، سخنرانی، نوحه‌خوانی و روضه‌خوانی در مراکز مختلف دینی، علمی و فرهنگی کامپالا و شهرستان‌ها از جمله مسجد خوجه، سازمان بلال، رادیو بلال، دانشکده المصطفی العالمیه، سازمان وارث الانبیاء (ع) و رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا برگزار شد.

در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) رایزنی فرهنگی ایران و سازمان اسلامی وارث الانبیاء(ع) شهرستان بوجیری، سخنرانان به بیان گوشه‌هایی از فضائل و زندگی سرشار از علم، معرفت، اخلاق، عدالت، صبر، عزت و کرامت و ... پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) پرداختند.

همچنین، در ادامه سخنان خود با تشریح میراث انسان‌ساز و تمدن آفرین پیامبر اکرم(ص)، به جایگاه اهل البیت(ع) و نقش ائمه اطهار(ع) در حفظ سلامت اسلام ناب و ترویج تعالیم سازنده اسلام اشاره کردند.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا هم در سخنانی، گفت: پیامبراکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) محور وحدت هستند. امروزه به خاطر رشد و گسترش بصیرت مسلمانان بیش از پیش سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن دشمنان برای ایجاد اختلاف و غارت منابع و معادن غنی کشورهای اسلامی فعال شده‌اند.

وی افزود: وحدت، علم، تمدن، بیداری، بصیرت، برابری عمومی، کرامت مقام زن، تکریم کار و کوشش، بهداشت درونی و برونی، نظم و انتظام، وطن دوستی و ... از جمله  میراث انسان‌ساز و تمدن آفرین پیامبر اکرم (ص) هستند.

شیخ مزمل، رییس سازمان وارث الانبیاء(ع) اوگاندا با بیان اینکه راه حل انواع بحران‌ها و مشکلات جهان نزد پیامبر اکرم(ص) و اهل البیت(ع) است، گفت: امروز جهان اسلام با فتنه‌های مختلف دشمنان اسلام و انسان مواجه شده و امت اسلامی به وحدت، بصیرت و شناخت سیره و شخصیت پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل البیت(ع) نیازمند است.

وی اظهار کرد: تنها راه نجات از همه مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی تمسک به سیره پیامبر اکرم(ص)، مکتب انسان‌ساز اهل البیت(ع) و در زمان غیبت کبری اعتقاد به عالم جامع الشرایط ولی فقیه است.