دیدار تولیت آستان قدس رضوی با دختران شیخ زاکزاکی

  • کد خبر: 2384
  • منبع خبر: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا

خلاصه تولیت آستان قدس رضوی گفت: تلاش‌ها، فداکاری‌ها و ایثارهای شیخ زاکزاکی در راه اسلام الگویی شایسته برای جامعه است.


حجت الاسلام والمسلمین «احمد مروی» در دیدار دختران «شیخ ابراهیم زاکزاکی» رهبر نهضت اسلامی نیجریه که در حرم مطهر رضوی انجام شد، ضمن پیگیری آخرین وضعیت و شرایط جسمی این عالم انقلابی از خانواده ایشان، ابراز کرد: مسئله شیخ زاکزاکی مسئله نظام و انقلاب و یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه شیخ زاکزاکی منطقه آفریقا را متحول کرده است، ابراز کرد: این عالم برجسته کار بسیار بزرگی را در آفریقا انجام داد و ده‌ها هزارنفر را در آن منطقه تربیت کرد، از این رو دشمنان دین و اسلام کینه بزرگی از شیخ زاکزاکی دارند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: بنیانی که شیخ زاکزاکی در آفریقا گذاشت و آن تفکر انقلابی که در آن منطقه تأسیس کرد نابود شدنی نیست، دشمنان احمق هستند که تصور می‌کنند با به شهادت رساندن بزرگان راه و مسیر آنان نیز نابود خواهد شد، همانگونه که یزید فکر می‌کرد می‌تواند با شهادت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام تفکر امامت، ولایت و اهل بیت(ع) را نابود کند.

وی گفت: دشمنان شاید بتوانند شیخ زاکزاکی را به شهادت برسانند، اما هیچگاه نخواهند توانست فکر، اندیشه و راه او را در آفریقا نابود کنند، فکر و اندیشه‌ای که شیخ زاکزاکی در آفریقا بنیان گذاشته روز به روز شکوفاتر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه شیخ زاکزاکی یک نیروی ارزشمند بوده و تعبیر خمینی آفریقا که به ایشان نسبت داده شده، تعبیر درستی است؛ تصریح کرد: شیخ زاکزاکی برای اسلام در آفریقا زحمت کشیده و رنج برده است، تلاش‌ها، فداکاری‌ها و ایثارهای این روحانی برجسته یک الگو و نمونه برای همه آزادی خواهان جهان است.

وی با اشاره به ظلم‌ها و مصیبت‌هایی که شیخ زاکزاکی در راه اسلام متحمل شده است، تصریح کرد: شیخ زاکزاکی و خانواده ایشان واقعا سختی‌ها و مصیبت‌های بسیاری را تحمل کردند، شش پسر ایشان شهید شده و خود ایشان نیز هم‌اکنون در آن شرایط ظالمانه هستند، ایشان خدمات ارزشمندی برای اسلام داشتند و در راه خدا مصیبت‌های بسیاری را تحمل کردند.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر لزوم معرفی بزرگان و مفاخر دینی و انقلابی به جامعه اظهار کرد: هرکاری از آستان قدس رضوی برای معرفی شیخ زاکزاکی به جامعه ساخته باشد، کوتاهی نخواهیم کرد و انجام می‌دهیم، شیخ زاکزاکی یک الگو شایسته برای جامعه، جوانان و روحانیت است که باید آن را معرفی کنیم.

وی افزود: در حرم مطهر به میزان توان نسبت به معرفی خدمات شیخ زاکزاکی به اسلام و تلاش‌های ایشان جهت آگاهی زائران اقدام خواهیم کرد.

تولیت آستان قدس رضوی شیخ زاکزاکی را انسانی وارسته، مجاهد فی سبیل الله و اُویْس قرنی زمان دانست و گفت: فردی در آفریقا تحت تأثیر تفکر امام راحل و رهبری معظم توانسته جریان ارزشی و انقلابی را متولد کند و خدمات بسیاری برای اسلام داشته باشد و در این راه زحمات و آسیب‌های بسیاری را متحمل شده است، این مرد بزرگ و خدماتش را باید به مردم معرفی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی یادآور شد: باید زحمات و خدمات شیخ زاکزاکی به اسلام و وضعیت خطرناکی که هم‌اکنون گرفتارش شده‌اند را برای مردم تبیین کرد.