امام خمینی(ره) زندگی خود را صرف خدمت به مردم کرد

  • کد خبر: 2730
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه خانم عفاف عنیبه، نویسنده الجزایری در کتاب «برپایی حکومت از دیدگاه امام خمینی(ره)» آورده است: امام خمینی(ره) زندگی خود را صرف خدمت به مردم کرد.


بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در الجزایر؛ دو جلد کتاب «برپایی حکومت از دیدگاه امام خمینی(ره)» تألیف خانم عفاف عنیبه در الجزایر منتشر شد.

خانم عفاف عنیبه، نویسنده کتاب «برپایی حکومت از دیدگاه امام خمینی(ره)» در قسمت معرفی کتاب آورده است: ولایت فقیه مورد نظر امام خمینی(ره) در داخل و خارج از کشور، برتری علوم دینی را بر دانش وضعی بشری به اثبات رسانده است. همه نزدیکان امام خمینی(ره) می‌دانند که او زندگی خود را صرف خدمت به هموطنان خود کرد و در این راه شیوه حکمت و تدبیر را در پیش گرفت. در جامعه‌ای که دارای جناح‌های فکری متعددی شامل محافظه کاران، اعتدالیون و ... بود، دولتی امروزی را برقرار کرد و به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران به دور از دیکتاتوری و بر اساس مصالح عموم مردم، با رأی قاطع خود به اختلافات داخلی نقطه پایان می‌گذاشت.

وی در ادامه می‌افزاید: امام خمینی(ره) فلسفه زندگی مسلمانان را همراه با آزمایش الهی و برای یاری رساندن به دین خدا و تبلیغ رسالت صلح و سلام در سایه اسلام می‌دانست؛ به گونه‌ای که می‌توان نقش ولایت فقیه را همچون ناخدایی معرفی کرد که کشتی امت را به ساحل امن و امان هدایت می‌کند.

بنابر اعلام این خبر، این اثر ارزشمند در پایگاه اطلاع رسانی «موقع نظرات مشرقه» به نشانی اینترنتی www.natharatmouchrika.net در دسترس علاقه‌مندان است.