فعالیت سازمان شیعی «حسین کیست؟» در کشور کنگو

  • کد خبر: 651
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه اعضای داوطلب سازمان شیعی «حسین کیست؟» در کشور آفریقایی کنگو، در آستانه ماه محرم، به مدت ۱۲ روز، به صورت روزانه بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ وعده غذایی کامل در اختیار نیازمندان و فقرا در مناطق مختلف این کشور قرار دادند.


سازمان شیعی «حسین کیست؟» شعبه کشور "جمهوری دموکرات کنگو"، با شعار «حسین بودن انسانیت است» در آستانه ماه محرم به فعالیت گسترده ای در سرتاسر این کشور دست زدند.

اعضای داوطلب این سازمان شیعی، در شهر “کینشاسا" پایتخت این کشور آفریقایی، روزانه حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ وعده کامل غذایی را تهیه و در میان نیازمندان مناطق مختلف این کشور توزیع کردند.

این برنامه خیرخواهانه  به مدت ۱۲ روز ادامه  داشت و در این مدت بیش از ۷ هزار نفر از مردم نیازمند و فقیر کنگو، تحت پوشش این کمک رسانی ها قرار گرفتند.

یکی از اعضای این سازمان شیعی در کشور کنگو در این باره اظهار داشت: از اینکه این توفیق دست داد تا بدین وسیله مردم نیازمند را خوشحال سازیم، بسیار خرسندیم و امیداوریم انشالله در آینده اینگونه اقدامات بشردوستانه این شعبه از سازمان شیعی «حسین کیست؟» افزایش یابد تا از این طریق فرصت شناخت افراد بیشتری با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و شهادت و قربانی شدن ایشان برای انسانیت، ایجاد شود.

شایان ذکر است سازمان شیعی «حسین کیست؟» که در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط تعدادی از جوانان شیعه لندنی کار خود را آغاز کرد، رسالت خود را معرفی شخصیت، اهداف و جایگاه سید الشهداء (علیه السلام) به جهانیان از راه انجام اقدامات بشردوستانه، می داند.