دعای دسته جمعی علمای اسلامی کامرون برای صلح

  • کد خبر: 903
  • منبع خبر: خبرگزاری رسمی حوزه

خلاصه شورای علما و شخصیت‌های برجسته مسلمان کامرون در آغاز سال نو میلادی در حرکتی یکپارچه برای صلح و همدلی در کشورشان دست به دعا برداشتند.


شورای روحانیون، علما و شخصیت‌های برجسته مسلمان در کشور کامرون در غرب آفریقا، در آغاز سال نو میلادی، به طور یکپارچه برای صلح و همدلی در سال 2017 در این کشور دست به دعا برداشتند.

این دعای دسته جمعی همزمان با آغاز نماز سنتی سال نو میلادی در یائونده پایتخت کامرون انجام شد و طی آن روحانیون و علمای اسلامی از 10 منطقه مختلف کامرون برای حل سریع درگیری‌ها و اختلافات، به ویژه مشکلات قانونی وکلا و اتحادیه‌های کارگری معلمان انگلیسی‌زبان دست به دعا شدند.

الحاجی محمد ابوبکر از روحانیون منطقه بوی در کامرون گفت: بحران اخیر در دو منطقه انگلیسی‌زبان کشور، تنها از طریق گفتمان صادقانه میان دولت و تظاهرکنندگان قابل حل است.

محمد توکو امام جماعت منطقه بامندا نیز بر اهمیت صلح تاکید کرده و خواستار توقف تظاهرات‌های خیابانی در این کشور شد.

انگلیسی زبان‌ها که حدود 20 درصد از جمعیت 20 میلیون نفری کامرون را تشکیل می دهند، معتقدند در تقسیم قدرت و ثروت‌های ملی کامرون و همچنین در بخش‌هایی از قبیل آموزش و نظام قضایی به انزوا رانده شده‌اند.

نارضایتی انگلیسی زبان‌های کامرون از وضعیت خود اواخر نوامبر در منطقه بامندا مرکز منطقه شمال شرقی کامرون در نزدیکی مرزهای نیجریه به درگیری و خشونت منجر شد.

تنش‌ها به تازگی در شمال غربی و جنوب این کشور به شدت گسترش یافته و نیروهای دولتی کامرون نیز برای سرکوب تظاهرکنندگان و معترضان به زور متوسل می‌شوند.