• سیاست و حکومت آفریقای جنوبی

  پس از پایان تحریم‌ها در سال 1994، آفریقای‌جنوبی دوباره عضویت در سازمان‌های بین‌المللی بسیاری را از سر گرفت. در جون1994، جایگاه خود را در سازمان ملل(UN) مجدداً به دست آورد و در همان ماه، پس از غیبتی سی‌و‌سه‌ساله، پنجاه‌و‌یکمین عضو کشورهای مشترک‌المنافع شد.

  ادامه...
 • جغرافیای اقتصادی آفریقای جنوبی

  آفریقای‌جنوبی، بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی قاره آفریقا محسوب می‌شود. براساس طبقه‌بندی اتحادیه اروپا، کشوری با درآمد متوسط و منابع فراوان است که قسمت‌های مالی، قضائی، ارتباطی، انرژی و حمل‌و‌نقل آن به خوبی توسعه پیدا کرده‌ است.

  ادامه...
 • جغرافیای انسانی آفریقای جنوبی (بخش دوم)

  در‌حال حاضر سیستم آموزش و پرورش این کشور سه سطح دارد: سطح ابتدایی، دبیرستان و آموزش عالی در دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های فنی. در سال‌های اخیر، آموزش در این کشور توسعه بسیاری یافته و تکنولوژی‌های مدرن به بسیاری از مناطق محروم وارد شده‌است.

  ادامه...
 • جغرافیای انسانی آفریقای جنوبی (بخش نخست)

  آفریقای‌جنوبی تعداد نسبتاً زیادی مهاجر دارد که بیشتر آنها سفید‌پوست هستند. کشورهایی که طی سال‌های اخیر بالاترین میزان مهاجر را به آفریقای‌جنوبی داشتند، عبارتند از: انگلستان، استرالیا، آمریکا، کانادا و نیوزیلند.

  ادامه...
 • جغرافیای طبیعی آفریقای جنوبی

  آفریقای جنوبی، جنوبی‌ترین کشور قاره آفریقا، از شرق تا غرب آن حدود 1500 و از شمال تا جنوب آن یک هزارکیلومتر است. این کشور، سه پایتخت متفاوت دارد: قوه مجریه در پرتوریا، قوه مقننه در کیپ‌تاون و قوه قضائیه در بلومفونتین. پرجمعیت‌ترین شهر آن، ژوهانسبورگ است. مساحت کل آفریقای‌جنوبی 1،219،090 کیلومترمربع می‌باشد.

  ادامه...
 • تاریخچه کشور آفریقای جنوبی

  کشف فسیل در نزدیکی دهانه رودخانه کلاسیس در کیپ‌شرقی نشان می‌دهد که اجداد انسان‌های آفریقایی احتمالاً از نودهزار سال قبل در آفریقای‌جنوبی می‌زیسته‌اند؛ همچنین، مجموعه پراکنده‌ای از نقاشی‌های هنری روی صخره‌ها نشان می‌دهد که 25 هزار سال پیش یا حتی چهل‌هزار سال پیش، شکارچیان در این منطقه دور هم گرد می‌آمده‌اند. تحقیقات ثابت کرده‌است که بوشمن‌ها، قبیله سان و اقوام خوئه‌خوئه تمدن باستانی این کشور را بنیان نهاده‌اند.

  ادامه...