• مذهب تشیع و موقعیت شیعیان در آفریقا (1)

  گفت و گوی تفصیلی با حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهدی نماینده سابق المصطفی در تانزانیا و در حال حاضر مسئول موسسه بین‌المللی چراغ فروزان هدایت و نماینده دفتر مقام معظم رهبری در غرب آفریقا که در خصوص مذهب تشیع و موقعیت شیعیان پرداخته است.

  ادامه...
 • ایرانی‌تباران زنگبار

  با وجود فاصله زیاد ایران و زنگبار در جنوب شرقی آفریقا، این‌ دو سرزمین از دیرباز دارای ارتباطاتی با یکدیگر بوده‌اند. آنچه در پی می‌آید، از کتاب «جامعه و فرهنگ زنگبار» برگرفته شده که به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دسترس عموم قرار گرفته است.

  ادامه...
 • اسلام و تشکل های اسلامی در تانزانیا

  گسترش اسلام در تانزانیا در دو دوره مشخص صورت پذیرفت: دوره نخست از قرن اول تا پیش از قرن سیزدهم هجری است. در این دوره بتدریج تعداد زیادی مهاجرنشین مسلمان عرب در جزایر نزدیک به ساحل و منطقة ساحلی شرق افریقا، تأسیس شد. دوره دوم از 1297 تا 1349 است که در این دوره اسلام در مناطق داخلی کشور نفوذ کرد.

  ادامه...
 • برگزاری روز جهانی قدس در شهر دارالسلام تانزانیا

  در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در روزی که امام خمینی (ره) آن را روز جهانی قدس نامید، شیعیان و مسلمانان آزاده تانزانیا همانند دیگر حق‌جویان عالم، جنایات رژیم صهیونیستی در حق ملت مظلوم فلسطین را محکوم کردند و خواستار آزادی قدس شدند.

  ادامه...
 • افراطی گری و وهابیت در تانزانیا

  ظهور و افزایش افراط گرایی اسلامی در زنگبار کاملاً واضح و آشکار است ولی از آنجا که مردم تانزانیا فرهیخته، آزاد اندیش، اهل مدارا و بسیار منسجم و یکپارچه اند در نهایت موفق به کنترل افراطی گری خواهند شد.

  ادامه...