• تشیع در تانزانیا

  مسلمانان بیش از نیمی از جمعیت تانزانیا را تشکیل می‌دهند و تعدادی از شیعیان خوجه اثناعشری نیز در آنجا ساکنند که فدراسیون جماعات خوجه اثناعشری افریقا از تشکلات مهم آنان است علاوه بر اینکه شماری شیعه بومی نیز در این کشور زندگی می‌کنند.

  ادامه...
 • نظام آموزشی تانزانیا

  تا پیش از ورود اروپاییان به تانزانیای امروزی، آموزش در مناطق مختلف این کشور به طور کلی به دو شیوه انجام می شد. اولین نوع آموزش، تعلیم آداب و سنت های قبیله بود و دومین نوع آموزش، تعلیم قرآن و اصول اولیه اسلام در مکتب خانه های سنتی.

  ادامه...
 • جاذبه های گردشگری تانزانیا

  تانزانیا با داشتن مناظر فوق العاده طبیعی و تنوع غنی حیات وحش، دارای جاذبه های گردشگری کم نظیری است. دوازده پارک ملی و پانزده منطقه پارک طبیعی، حدود یک هفتم مساحت کل مساحت تانزانیا را پوشانده است.

  ادامه...
 • رسانه های عمومی تانزانیا

  با این که تانزانیا یکی از 25 کشور بسیار فقیر جهان به شمار می رود، اما یکی از معدود کشورهای دنیا است که بیش از 85 درصد مردم آن باسوادند و از همین درصد چشمگیر، می توان به توجه مردم به خواندن روزنامه و مجله پی برد.

  ادامه...
 • ساختار سیاسی و احزاب در تانزانیا

  قانون اساسی تانزانیا بر گرفته از قانون اساسی کشور انگلستان و قوانین محلی است. تا پیش از اتحاد کشورهای تانگانیکا و زنگبار، هر یک از این دو کشور دارای قانون اساسی خاص خود بودند و پس از تشکیل جمهوری تانزانیا، قانون اساسی موقتی در سال 1965 م تدوین شد.

  ادامه...
 • تانزانیا پس از استقلال

  در سال های پس از استقلال، تانزانیا از نظر اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در شرایط نابسامانی به سر می برد. جولیوس گامباراگه نایرره در سال 1967 م برنامه پنج ساله خود را برای توسعه تانزانیا در شهر آروشا منتشر کرد که به بیانیه آروشا معروف شد.

  ادامه...
 • مروری بر تاریخ تانزانیا (بخش دوم)

  در 1902 م سلطان محمود درگذشت و پسرش علی که فقط هفده سال داشت به حکومت رسید. انگلیسی ها به بهانه کم سن و سال بودن علی از قدرت او کاستند و تعداد بیشتری از مقامات انگلیسی را وارد دستگاه اداری زنگبار کردند.

  ادامه...