• نگاهي به فرهنگ در تونس

  فرهنگ پايه و اساس هر ملت و حكومت است و ارتباطات فرهنگي بين المللي، اساسي ترين و موثرترين ‏ارتباطات در عرصه هاي بين الملل مي باشد. آنچه در اين نوشتار مي آيد نگاهي مختصربه جايگاه فرهنگ ‏دربخش هاي گوناگون تونس است.‏

  ادامه...
 • تشیع در تونس

  حضور تشيع در كشور تونس به همان قرن اول ظهور اسلام برمي‌گردد؛ حتي قبل از زماني كه دولت ادارسه (ادریسی‌ها) در قرن دوم هجری در مراكش و حکومت فاطمیون در مصر و تونس ايجاد شد.

  ادامه...
 • آشنایی با کشور تونس (بخش سوم)

  نظام حکومتی تونس، جمهوری پارلمانی است. طبق اصل هجدهم قانون اساسی، امور قوة مقننه به مجلس شورای ملی واگذار شده است. قوة مجریه در دست رئیس جمهور است که باید مسلمان باشد و هم زمان با انتخابات مجلس نمایندگان، از طریق آرای عمومی انتخاب شود.

  ادامه...
 • آشنایی با کشور تونس (بخش دوم)

  حدود 52 سال (از 27 تا 79/ 647ـ699) طول کشید تا مغرب، تماماً جزو قلمرو اسلامی شد. در زمان خلافت عثمان، عبداللّه بن سعدبن ابی سَرْح از جانب وی والی مصر گردید. او در سال 27، در نبردی با پاتریارک گریگوریوس، حاکم رومی افریقیه، او را کشت و افریقیه را تصرف نمود.

  ادامه...
 • آشنایی با جنبش النهضه تونس

  نهضت اسلامی علما و جوانان مسلمان تونس در سازماندهی مبارزات مردمی تونس و تکوین زیرساختارهای مقاومت ملی علیه جریانات فکری غرب گرایی و استعماری، نقش برجسته ای داشت.

  ادامه...
 • هشدار درباره افزایش نفوذ رژیم صهیونیستی در آفریقا

  خبرگزاری رسمی تونس روز یکشنبه گزارش داد،جمعیت انصار فلسطین و چند گروه غیر دولتی دیگر در تونس با برگزاری نشستی، در خصوص تحرکات رژیم صهیونیستی در قاره آفریقا هشدار دادند و از کشورهای مختلف خواستند به مقابله با تلاش های این رژیم برای گسترش نفوذ در قاره آفریقا برخیزند.

  ادامه...