• صوفیگری در سنگال (بخش سوم)

  صوفيگري در سنگال بسيار ديرينه بوده و تحولات بسياري را از زمان پيدايش به خود ديده است و سبب تولد طرق مذهبي گرديده است و اين طرق نقش بسيار مهم و تعيين كننده اي در انتشار و ترويج اسلام در توده آفريقائي داشته است.

  ادامه...
 • صوفیگری در سنگال (بخش نخست)

  در سنگال قرنهاي متمادي، فرهنگ و سنت اسلامي استوارتر گرديد. اكثريت سنگاليها وابستگي و تعلق خاطر به طرق صوفيگري داشته و احترام بالايي براي آن قائلند و مطابق وظيفه ديني و سنت معروف صوفي «كسي كه شيخ ندارد شيطان و اهريمن راهبر اوست» عمل مي نمايند.

  ادامه...
 • آشنایی با کشور جمهوری سنگال (2)

  سنگال به لحاظ آموزش عالي در مقايسه با ديگر كشورهاي منطقه غرب آفريقا از وضعيت مطلوبي برخوردار است. لذا دانشجویان بسياري از اتباع كشورهاي آفريقايي قریب به 44 کشور در دانشگاههاي سنگال مشاهده مي شود.

  ادامه...
 • تشیع در سنگال

  در سال ۱۹۶۹م شیخ عبدالمنعم الزین به توصیه امام موسی صدر رهبری شیعیان سنگال را به عهده گرفت و شروع به ترویج مذهب اهل بیت کرد. از آن پس گروهی از مسلمانان بومی به تشیع گرویده‌اند.

  ادامه...
 • جمهوری سنگال در یک نگاه

  سنگال بیش از 17 هزار دار القرآن را در درون خود دارد و ظرفیت عظیمی از معنویت و صفا و محبت را در خود جای داده است؛ عشق ورزیدن به حضرت محمد بن عبدالله(ص) و خاندان آن حضرت که تجلی آن در دوست داشتن سادات (اشراف) است.

  ادامه...
 • خلیفه کل طریقه تیجانیه در سنگال در گذشت

  پایگاه اطلاع رسانی شیعیان آفریقا این مصیبت بزرگ را به مردم عزیز سنگال به ویژه پیروان طریقه تیجانیه و شیعیان اهل بیت علیه السلام تسلیت و تعزیت عرض می نماید. به همین مناسبت ملاقات دبیر کل محترم مجمع جهانی اهل بیت با شیخ عبدالعزیز سی درج می شود.

  ادامه...