• جمهوری سنگال در یک نگاه

  سنگال بیش از 17 هزار دار القرآن را در درون خود دارد و ظرفیت عظیمی از معنویت و صفا و محبت را در خود جای داده است؛ عشق ورزیدن به حضرت محمد بن عبدالله(ص) و خاندان آن حضرت که تجلی آن در دوست داشتن سادات (اشراف) است.

  ادامه...
 • خلیفه کل طریقه تیجانیه در سنگال در گذشت

  پایگاه اطلاع رسانی شیعیان آفریقا این مصیبت بزرگ را به مردم عزیز سنگال به ویژه پیروان طریقه تیجانیه و شیعیان اهل بیت علیه السلام تسلیت و تعزیت عرض می نماید. به همین مناسبت ملاقات دبیر کل محترم مجمع جهانی اهل بیت با شیخ عبدالعزیز سی درج می شود.

  ادامه...
 • فعاليت وهابيت در سنگال

  تلاش براى جذب كمك هاى اقتصادى و حمايت هاى مالى از اصول سياست هاى خارجى رجال سياسى - مذهبى سنگال بوده است. وهابيت نيز از اين موقعيت در زمينه بسط نيات خويش استفاده كرده و از حدود 30 سال پيش فعاليت خود را در اين زمينه آغاز نموده است.

  ادامه...
 • شيعيان سنگال

  بيشتر شيعيان در داكار پايتخت اين كشور زندگى مى كنند، اما شمارى نيز در شهرهاى زيكنشور و كلدا هستند. بيشتر پيروان شيعه در سنگال قشر تحصيل كرده و جوان هستند.

  ادامه...
 • وهابیت در سنگال

  برخی گزارش‌ها حاکی‌ست شماری از سنگالی¬هایی که در مدارس اسلامی مکه متعلق به افراطی¬ها حضور داشته اند پس از بازگشت به کشورشان، منتقد مسلک صوفی¬گری شده‌اند و سعی در رواج مکتب فکری وهابیون در بین عموم دارند.

  ادامه...
 • مناسک و آداب شیعیان سنگال

  شیعیان این کشور‌ ضمن‌ تأکید بر این‌که از شیعیان ایران یا لبنان تأثیر پذیرفته‌اند اما مـعتقدند کـه اسـلام آن‌ها خصوصیات‌ بومی‌ و متمایز از اسلام خاورمیانه یا آسیا دارد. این‌ امر‌ از‌ نوع‌ اقـتباس‌ آنها‌ از سـه ماده اسلام شیعی یعنی نظام مرجعیت، عزاداری‌های عاشورا و تقیه و انطباق آن با جامعه سنگال پیداست.

  ادامه...
 • گرایش مردم سـنگال بـه تشیّع

  شیعیان سنگال در قبال‌ مذهب‌ تشیّع احساس‌ تکلیفی‌ فـراتر‌ از بـجا آوردن مراسم‌ و مسائل عبادی دارند و احساس می‌کنند کـه بـاید حـقیقت اسلام و شیعه را تبلیغ‌ و به اشاعه آن کمک کنند.

  ادامه...