• نیاز جوامع اسلامی به درک بیشتر فرمایشات حضرت علی علیه السلام

  فرا رسیدن یکهزار و چهارصدمین سال شهادت عمودالدین، سید الوصیین امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب علیه السلام فرصتی است برای بازگویی فضائل و مناقب آن حضرت گرچه شناخت کامل و جامع هیچگاه میسر نیست چنانکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند: « يَا عَلِيُّ مَا عَرَفَ اللَّهَ حَقَّ مَعْرِفَتِهِ غَيْرِي وَ غَيْرُكَ وَ مَا عَرَفَكَ حَقَّ مَعْرِفَتِكَ غَيْرُ اللَّهِ وَ غَيْرِي» ای علی، کسی خدا را نشناخت به حقیقت معرفتش جز من و تو، و کسی تو را نشناخت آنگونه که حق معرفت توست جز خدا و من. (مناقب ابن شهرآشوب، ج3، ص 268)

  ادامه...
 • درخواست آیت الله العظمی صافی از عموم آزادی خواهان و مسلمانان

  حقير از عموم آزادي‌خواهان و مسلمانان به‌خصوص شيعيان درخواست دارم که در ايام پر فيض ماه مبارک نسبت به وجود مقدّس حضرت مولی الموحدين، بيش از گذشته اظهار ادب و اخلاص نموده و با ذکر فضائل و مناقب نوراني آن امام مظلوم و با تشکيل مجالس و همايش‌ها ، گوشه‌اي از برکات وجودي آن حضرت را براي جهانيان بازگو کنند.

  ادامه...
 • نگاهی به ظرايف و لطايف تعامل فرهنگی در آفریقا(2)

  الیجا ام. جیگرا رئیس رادیو فرهنگ سیرالئون: قاره سياه كه سرشار از معادن مي باشد به خاطر وابستگی کامل آن به دولت هاي استعمارگر دچار فقر دردناك و مهلك شده و براي رهائي از آن چاره اي جز گفتن «نه ی بزرگ» به سياست هاي امپرياليستي ، استعماري و تكيه بر استعدادهاي داخلي ندارد.

  ادامه...
 • آفریقای جنوب صحرا

  آفریقا قاره ایست که 6 درصد سطح زمین را پوشانده است. در شمال این قاره، دریای مدیترانه، کانال سوئز و در شمال شرقی، دریای سرخ، در جنوب شرقی اقیانوس هند و در غرب آن اقیانوس اطلس قرار دارد. آفریقا دارای 48 کشور و با احتساب تمامی مجمع الجزایر، دارای 53 کشور است.

  ادامه...
 • جایگاه و تأثیر آیین مسیحیت در آفریقا (3)

  ظهور پدیده دینی و تبلیغ و ترویج گسترده مسیحیت در آفریقا، پس از سلطه استعمار آغاز شده و با حمایت مادی و معنوی آنها صورت گرفت. این امر، موجب گردید که گروندگان آفریقایی، هویت جدیدی یافته و نگرش جدیدی نسبت به امت مسیحی جهانی احساس کنند که تا پیش از آن سابقه نداشت.

  ادامه...