• «اوگاندا»؛ قربانی سودای صهیونیزم

  مهم ترین دلیل نفوذ رژیم صهیونیستی در کشورهای آفریقا و شاید بسیاری از کشورهای جهان سوم، فقر، بیکاری، بیسوادی و دلایلی از این دست می باشد، این عوامل باعث شده تا سران این کشورها آلت دست رژیم صهیونیستی قرار گرفته و در خدمت اهداف آنها باشند، نمونه بارز آن اوگاندا است.

  ادامه...
 • القاعده در اوگاندا

  اوگاندا از نظر اشاعه افکار سلفی گری و وهابیت، همواره از اهمیت کمتری در مقایسه با کنیا و تانزانیا برخوردار بوده است. آغاز فعالیت سازمان القاعده در این کشور به سال 1994 باز می گردد.

  ادامه...
 • وضعيت مسلمانان اوگاندا

  اوگاندا يكي از كشورهاي فقير قاره آفريقاست كه طي يك و نيم قرن گذشته همواره صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه مظاهر اسلام بوده است. نوشتار حاضر به بررسي وضعيت مسلمانان در كشور اوگاندا مي‌پردازد.

  ادامه...
 • اوگاندا، صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه اسلام

  اوگاندا يكي از كشورهاي فقير قاره آفريقاست كه طي يك و نيم قرن گذشته همواره صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه مظاهر اسلام بوده است. نوشتار حاضر به بررسي وضعيت مسلمانان در كشور اوگاندا مي‌پردازد كه هم اكنون از نظر همراهان و خوانندگان گرامي مي‌گذرد.

  ادامه...
 • شیعه در اوگاندا

  بسیاری از شیعیان مقیم اوگاندا در خلال سالهای 1899 تا 1914 به اوگاندا وارد شدند آغاز این مهاجرت از کنیا بود آنان از مومباسا به کیسومو آمده و آنجا در کشتی های تجاری میان کامپالا- انتبه و کامپالا- جینجا مشغول به کار شدند.

  ادامه...
 • شیعیان بومی اوگاندا

  در حال حاضر جمعیتی در حدود 1 تا 2 هزار شیعه بومی در کشور اوگاندا زندگی می کنند. این شیعیان که بیشتر در شهرهای کامپالا و جینجا اقامت دارند، در زمره مسلمانانی می باشند که طی دو دهه اخیر و بر اثر فعالیت برخی مبلغان شیعه، مذهب اهل بیت (ع) را پذیرفته اند.

  ادامه...