• «اوگاندا»؛ قربانی سودای صهیونیزم

  مهم ترین دلیل نفوذ رژیم صهیونیستی در کشورهای آفریقا و شاید بسیاری از کشورهای جهان سوم، فقر، بیکاری، بیسوادی و دلایلی از این دست می باشد، این عوامل باعث شده تا سران این کشورها آلت دست رژیم صهیونیستی قرار گرفته و در خدمت اهداف آنها باشند، نمونه بارز آن اوگاندا است.

  ادامه...
 • القاعده در اوگاندا

  اوگاندا از نظر اشاعه افکار سلفی گری و وهابیت، همواره از اهمیت کمتری در مقایسه با کنیا و تانزانیا برخوردار بوده است. آغاز فعالیت سازمان القاعده در این کشور به سال 1994 باز می گردد.

  ادامه...
 • وضعيت مسلمانان اوگاندا

  اوگاندا يكي از كشورهاي فقير قاره آفريقاست كه طي يك و نيم قرن گذشته همواره صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه مظاهر اسلام بوده است. نوشتار حاضر به بررسي وضعيت مسلمانان در كشور اوگاندا مي‌پردازد.

  ادامه...
 • اوگاندا، صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه اسلام

  اوگاندا يكي از كشورهاي فقير قاره آفريقاست كه طي يك و نيم قرن گذشته همواره صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه مظاهر اسلام بوده است. نوشتار حاضر به بررسي وضعيت مسلمانان در كشور اوگاندا مي‌پردازد كه هم اكنون از نظر همراهان و خوانندگان گرامي مي‌گذرد.

  ادامه...
 • شیعه در اوگاندا

  بسیاری از شیعیان مقیم اوگاندا در خلال سالهای 1899 تا 1914 به اوگاندا وارد شدند آغاز این مهاجرت از کنیا بود آنان از مومباسا به کیسومو آمده و آنجا در کشتی های تجاری میان کامپالا- انتبه و کامپالا- جینجا مشغول به کار شدند.

  ادامه...
 • شیعیان بومی اوگاندا

  در حال حاضر جمعیتی در حدود 1 تا 2 هزار شیعه بومی در کشور اوگاندا زندگی می کنند. این شیعیان که بیشتر در شهرهای کامپالا و جینجا اقامت دارند، در زمره مسلمانانی می باشند که طی دو دهه اخیر و بر اثر فعالیت برخی مبلغان شیعه، مذهب اهل بیت (ع) را پذیرفته اند.

  ادامه...
 • دهکده ادیان در شرق آفریقا

  در شهر جینجای اوگاندا که حکومت مسیحی حاکم است، ادیان از آزادی عمل نسبی برخوردارند. در شعاعی کمتر از ۲۰۰ متر، هم کلیسا، هم معبد هندوها و هم یک مسجد وجود دارد.

  ادامه...