• وضعيت مسلمانان اوگاندا

  اوگاندا يكي از كشورهاي فقير قاره آفريقاست كه طي يك و نيم قرن گذشته همواره صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه مظاهر اسلام بوده است. نوشتار حاضر به بررسي وضعيت مسلمانان در كشور اوگاندا مي‌پردازد.

  ادامه...
 • اوگاندا، صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه اسلام

  اوگاندا يكي از كشورهاي فقير قاره آفريقاست كه طي يك و نيم قرن گذشته همواره صحنه تاخت و تاز مسيحيت عليه مظاهر اسلام بوده است. نوشتار حاضر به بررسي وضعيت مسلمانان در كشور اوگاندا مي‌پردازد كه هم اكنون از نظر همراهان و خوانندگان گرامي مي‌گذرد.

  ادامه...
 • شیعه در اوگاندا

  بسیاری از شیعیان مقیم اوگاندا در خلال سالهای 1899 تا 1914 به اوگاندا وارد شدند آغاز این مهاجرت از کنیا بود آنان از مومباسا به کیسومو آمده و آنجا در کشتی های تجاری میان کامپالا- انتبه و کامپالا- جینجا مشغول به کار شدند.

  ادامه...
 • شیعیان بومی اوگاندا

  در حال حاضر جمعیتی در حدود 1 تا 2 هزار شیعه بومی در کشور اوگاندا زندگی می کنند. این شیعیان که بیشتر در شهرهای کامپالا و جینجا اقامت دارند، در زمره مسلمانانی می باشند که طی دو دهه اخیر و بر اثر فعالیت برخی مبلغان شیعه، مذهب اهل بیت (ع) را پذیرفته اند.

  ادامه...
 • دهکده ادیان در شرق آفریقا

  در شهر جینجای اوگاندا که حکومت مسیحی حاکم است، ادیان از آزادی عمل نسبی برخوردارند. در شعاعی کمتر از ۲۰۰ متر، هم کلیسا، هم معبد هندوها و هم یک مسجد وجود دارد.

  ادامه...